Hakkımızda

USDA ile 2009 yılında İzmir’de başladığımız faaliyetlerimize, fabrika binaları, konut, ofisler, tarımsal ve endüstriyel yapılar inşa ederek bugünlere geldik. 2011 yılında başladığımız inovasyon sürecinde Usda Group olarak 1500 m2 kapalı alana, 1500 m2 açık alana sahip fabrikamızda planlıyoruz, projelendiriyoruz ve üretiyoruz…

Tarımsal yapılardaki uzmanlığımızla istikrarlı bir büyüme gösteren ekonomimize daha fazla katkıda bulunuyoruz. Güçlerimizi, deneyimlerimizi ve üretimlerimizi Usda Group çatısı altında birleştirmekten, tarımsal yapılarda a’dan z’ye her aşamayı tek elden gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz..

USDA, tarımsal işletmelerin hem projelendirilmesi hem de uygulanması, yani inşaatları konusunda hizmet vermektedir. Tarımsal işletmenin iskeletini oluşturacak olan mimari projelendirmede, her zaman hayvan konforu ön planda tutulmakta, fonksiyonel, sürdürülebilir işletmelerin kurulması amaçlanmaktadır. Mimari projeler; işletmenin işleyişinin, gübre yönetiminin, yem yönetiminin, hayvan sirkülâsyonunun, kısacası “işletme yönetiminin” kâğıda aktarılmış halidir. Kötü ve hatalı bir mimari yapı, işletmeye çok büyük zararlar verebilir. Karşılaşılacak problemler ağır bedeller ödense dahi çözümsüz kalabilir. O nedenle inşaatların yapımında zaman kayıplarının, hataların ve zararların önüne geçilebilmesi için mimari projelendirme ve uygulamasının tek elden yönetilmesi çok önemlidir. USDA’yı sektördeki diğer firmalardan ayıran en önemli özellik de budur.

USDA aynı zamanda; tarımsal işletmelerde hayvan konforunu amaçlayan ekipmanlar ile çelik yapılar konusunda da hizmet vermektedir. Süt sığırcılığı işletmelerinde hayvanların daha sağlıklı, daha verimli ve stresten uzak olabilmeleri için hayvan konforu çok önemlidir. Usda Teknik’in ürün yelpazesinde yem kilitleri, durak demirleri, suluklar, sirkülasyon fanları, barınak perde sistemleri, çift katlı hayvan yatakları, buzağı kulübeleri, buzağı kafesleri yer almaktadır. Ayrıca şirketin fabrika binasında, süt sığırcılığı işletmelerinin çelik aksamları işlenerek montaja hazır hale getirilmektedir.

USDA, güçlü kadrosuyla da sektördeki rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. Şirket ortaklık yapısı içinde Ziraat Mühendisi, İşletmeci ve  İnşaat Mühendisi bulunmaktadır…

USDA, tarım sektöründe yatırım yapmak isteyen sermaye sahiplerine; yatırımın karlı olup olmadığını tüm detayları ve önerileri ile birlikte, ekonomik ve mali analizleri de içeren bir fizibilite raporu hazırlamaktadır. Ayrıca süt sığırcılığı işletmelerinin en önemli parçaları olan makine ve ekipmanlar konusunda tecrübesiyle Usda Teknik, ekipmanların geliştirilmesi ile özgün tasarımların yapılması amacıyla ARGE çalışmalarını da yürütmektedir. Ayrıca çelik yapılar konusundaki uzmanlığın ışığında hayvancılık işletmelerinin statik projeleri çizilmektedir.

Tüm bu bilgi ve deneyim ile Usda Group; hayvancılık ve çelik yapılar sektöründe çok farklı bir yerdedir. Çünkü aynı çatı altında danışmanlık, projelendirme, ekipman ve çelik konularında hizmet veren benzer bir firma yoktur. Usda Group ile çalışmanın en büyük avantajı da budur.

2019-01-23T09:37:27+00:00